mitumine.pl

Artykuły na różne tematy na Mitumine.pl

Wybór dyscypliny sportu dla dziecka – rodzice sugerują, dzieci wybierają

Wybór dyscypliny sportu dla dziecka – rodzice sugerują, dzieci wybierają - Mitumine.plDużo opiekunów stawia sobie pytanie która dyscyplina sportu byłaby najbardziej wskazana dla ich dziecka. Wybranie odpowiedniej dyscypliny sportowej dla dzieci nie jest zadaniem prostym. Wiele razy rodzice postawieni są przed pytaniem, czy rodzaj dyscypliny sportowej nie będzie szkodliwy dla ich dzieci. Ta kwestia powinna być właściwie rozważona. Należy również wziąć pod uwagę pasje dzieci. Można rzecz jasna zachęcać dzieci do zaangażowania się na rzecz danej dyscypliny sportowej, ale zmuszanie nie jest w żadnym wypadku wskazane. Syn czy córka musi z zamiłowaniem podjąć tę aktywność sportową. To podstawowa sprawa, o której należy pamiętać.

Ważne pytania jakie stawiają sobie rodzice

Jaka jest kondycja fizyczna mojego dziecka? Czy na tyle dobra, że mogę polecić mu intensywne treningi pod okiem trenera? Czy wybrana dyscyplina sportu nie będzie szkodliwa dla rozwoju syna czy córki? Czym sugerować się przy wyborze sportowej aktywności dla syna, córki? Czy brać pod uwagę wyłącznie zainteresowania dziecka, czy uwzględnić także inne motywy, np. moja opinia na temat odpowiedniej dyscypliny sportu? Czy inwestycja w określoną dyscyplinę sportu będzie przejściowa, czy też dziecko będą pragnęli rozwijać ją dłużej? Te i inne pytania nurtują rodziców przed wyborem tej odpowiedniej dyscypliny sportowej dla swojego dziecka.

Przegląd najbardziej popularnych dyscyplin sportowych wskazanych dla dzieci

Gdy chodzi o sporty zimowe to bardzo dobre będzie narciarstwo, również łyżwy. Jeżeli syn czy córka chcą jeździć na desce snowboardowej, to nie można im tej formy aktywności sportowej zabraniać. Zabranianie może być bezskuteczne.

Inne rodzaje aktywności fizycznej, które można uprawiać w okresie od wiosny do jesieni, to gra w piłkę nożną, ręczną, siatkową. Również treningi gry w kosza cieszą się wielką popularnością. Sporty uprawiane w grupie mają tę korzyść, że uczą syna czy córkę kooperacji w zespole w osiąganiu wspólnego celu, jakim jest zespołowe osiąganie zwycięstwa.

W sferze sportów rozwijanych indywidualnie syn czy córka może postawić na pływanie biegi grę w tenisa Mogą to być różne inne dyscypliny sportowe, lekkoatletyczne, np. chodziarstwo, czy siłowe.

Doskonałym rodzajem aktywności fizycznej na każdą okazję jest jazda rowerem. Niezależnie od tego, czy dziecko trenuje swoją dyscyplinę sportu może jeździć na rowerze zarówno w pojedynkę, jak i w grupie kolegów oraz z rodzicami.