mitumine.pl

Artykuły na różne tematy na Mitumine.pl

Epidemia koronawirusa jako czas na domowe zabiegi upiększające

Epidemia koronawirusa jako czas na domowe zabiegi upiększające - Mitumine.plPandemia to okres, w trakcie którego nie mamy dostępu do profesjonalnych usług gabinetów kosmetycznych. Warto jednak potraktować ten czas również jako szansę na zregenerowanie naszej skóry, włosów i paznokci, które mogą być już zmęczone różnego typu stylizacjami. Jak zatem zatroszczyć się o urodę w trakcie pandemii?

Dbanie o urodę w trakcie pandemii – włosy w roli głównej

Samodzielna izolacja wiąże się z tym, że kontakt są nasi najbliżsi, czyli ci, z którymi mieszkamy na co dzień. Łączy się to również z większą swobodą – nie opuszczamy domu, nie musimy układać fryzury czy nakładać makijażu. To idealna okazja, aby zregenerować włosy i skórę, dać im chwilę odpocząć i porządnie je odżywić. Możemy uczynić to korzystając z gotowych artykułów dostępnych w drogeriach i sklepach, jednak dużo lepszym rozwiązaniem będzie wybór całkowicie naturalnej kuracji produktami, które mamy zazwyczaj w swojej kuchni. Włosy warto zatem olejować przed każdym myciem, przy pomocy zwykłych olejów roślinnych. Domowe maseczki przygotujemy z kolei na bazie soku z cytryny, żółtek jaj oraz miąższu aloesu. Prawdziwie fenomenalny rezultat zapewni natomiast laminowanie, czyli potraktowanie fryzury mieszanką maseczki połączonej z rozpuszczoną w wodzie żelatyną.

Pielęgnacja urody w trakcie pandemii – co ze skórą?

Podczas domowej izolacji najlepiej zrezygnować z makijażu, a zamiast niego wybrać skrupulatne oczyszczanie i nawilżanie skóry. Doskonały peeling wykonamy podczas masażu scrubem wykonanym z cukru oraz zmielonej kawy. Po nim cerę najlepiej odżywić i zabezpieczyć odpowiednim kremem lub zdecydować się na domową maseczkę, którą możemy skomponować nawet na bazie majonezu czy jogurtu naturalnego. Jeśli dysponujemy lekkim olejem roślinnym, na przykład olejem konopnym, możemy aplikować go zamiast kremu przed położeniem się spać. Zawarte w nim witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe zadbają o odżywienie skóry oraz spowolnienie procesów jej starzenia się.

Uroda w trakcie pandemii – pielęgnacja paznokci

W czasie kwarantanny możemy darować sobie również manicure, a zamiast kolorowych lakierów wybrać gotowe odżywki. Jeśli nimi nie dysponujemy, w płytki wcierajmy olejki, bądź kremy do rąk. Częstsze mycie i odkażanie dłoni bardzo szybko da się we znaki naszej skórze i paznokciom, dlatego ich regularne nawilżanie jest niezbędne dla zachowania naturalnej bariery ochronnej skóry oraz zdrowia płytek.

W trakcie pandemii możemy zauważyć, że wiele zabiegów upiększających mamy szansę wykonać samodzielnie. Dobrze potraktować zatem ten czas jako okazję do wypróbowania na sobie wszystkich domowych metod naturalnego poprawiania urody.