mitumine.pl

Artykuły na różne tematy na Mitumine.pl

Czy kupić samochód w czasach pandemii koronawirusa COVID-19?

Rozprzestrzenianie się koronawirusa to duże zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, ale też dla gospodarki. W takich sytuacjach niepewności podejmowanie ekonomicznych decyzji jest wyjątkowo trudne. Jaki rodzaj finansowania zakupu samochodu jest w obecnej sytuacji najlepszy dla portfela?

Wpływ koronawirusa na gospodarkę

Czy kupić samochód w czasach pandemii koronawirusa COVID-19? - Mitumine.plKwarantanna bez wątpienia ogranicza potencjał wzrostowy gospodarki, jednak ekonomiści nie są zgodni wobec prawdopodobnych następstw tego stanu. Polsce i innym państwom europejskim może grozić spowolnienie gospodarcze lub recesja (trwające dwa miesiące spowolnienie). Duży kryzys ekonomiczny wcale nie musi nadejść, jeśliżycie gospodarcze zostanie szybko wznowione po zakończeniu okresu epidemii COVID-19. W jaki sposób ma to wpływ na decyzję o zakupieniu auta?

Nowy samochód na kredyt

Fabrycznie nowy samochód z salonu można zakupić na kredyt. Taka metoda finansowania pozwala użytkować komfortowy i bezpieczny samochód nawet przy braku dużych oszczędności. Umowy kredytowe są bardzo elastyczne, dzięki czemu istnieje pewna dowolność w ustalaniu wysokości raty, a także czasu trwania okresu kredytu. Umowy kredytowe mogą zostać także renegocjowane, a kredyt można ubezpieczyć między innymi od utraty etatu, co zapewnia bezpieczeństwo w zaistniałej sytuacji.

Leasing nowego pojazdu

Leasingowanie fabrycznie nowego pojazdu nie wiąże się z badaniem zdolności kredytowej, jak ma to miejsce przy występowaniu o umowę kredytową na samochód. Leasing samochodu jest rozwiązaniem korzystnym finansowo, ale w obliczu trwającego długi czas spowolnienia gospodarczego trzeba wziąć pod uwagę możliwość pogorszenia się własnej sytuacji finansowej. Od zdecydowanej większości umów leasingobiorca może odstąpić, jednakże nie jest to szybkie i generuje koszty rozwiązującemu umowę.

Kupno używanego samochodu gotówką

Alternatywnie dla dwóch powyższych sposobów finansowania zakupu nowego samochodu jest nabycie pojazdu używanego za zaoszczędzone pieniądze. Samochody używane są dostępne w atrakcyjnych cenach, ale nie obejmuje ich już opieka gwarancyjna zapewniana przez wytwórcę. Nabywając pojazd z drugiej ręki za gotówkę należy wziąć pod uwagę spore koszty utrzymania takiego samochodu, które niejednokrotnie sprawiają, że bardziej opłacałoby się kupić nowy samochód. Korzyścią tego rozwiązania jest jednak uniknięcie zobowiązań długoterminowych, co ma znaczenie w obliczu niepewności o przyszłość gospodarki.

>> Auto Arek <<